Jakie mogę dostać leki do inhalacji bez recepty?

W jaki sposób pozbyć się zajadów? To pytanie zadaje sobie każdy dotknięty tą przykrą przypadłością. Owrzodzenie kącików ust może być bolesne, a do tego wygląda mało estetycznie. Zajady mogą drażnić przy jedzeniu i są powodem wstydu. Podobnie jak z pryszczem czy opryszczką – tak i z zajadami wolimy się nie pokazywać. Na szczęście zajadów można się skutecznie pozbyć. Na początek możesz wypróbować domowe sposoby. Jakie dokładnie?

Jeśli pierwszym na myśl przyszedł Ci czosnek to wiedz, że jest to właściwy trop. Czosnek to jeden z najczęściej przewijających się produktów, jeśli chodzi o domowe leczenie. Wygląda na to, ze z zajadami również może sobie poradzić. Czosnek ma działanie grzybobójcze i bakteriobójcze. Możesz z niego wykonać papkę, którą natrzesz miejsce zapalne. Powinien skutecznie usunąć czynniki powodujące zapalenie.

Innym domowym sposobem jest wykorzystanie drożdży. To produkt łatwo dostępny, a bardzo możliwe, że już znajduje się w Twojej kuchni. Wybierz szczepy najbogatsze w witaminę B i drożdżową papkę nałóż na miejsce zapalne. Drożdże można też spożywać w formie napoju. Najlepiej wykonać go z dodatkiem ciepłego mleka i niewielką ilością cukru.

Kolejna metoda to użycie pasty do zębów. Pasta bywa zalecana przy różnych schorzeniach skóry. W przypadku zajadów również może się sprawdzić. Pasta będzie właściwym wyborem ponieważ przyspiesza gojenie. Jeśli posmarujesz nią zmienione chorobowo miejsce, masz szansę na to, ze organizm szybko się zregeneruje.