pomocy w walce z chorobą może okazać się Glucardiamid jako lek o wysokiej jakości

Łuszczyca to nieprzyjemna choroba, ale nie musi skazywać Cię na banicję wywołaną kompleksami. Jeśli odpowiednio zadbasz o własną skórę i będziesz stosować się do kilku zaleceń pielęgnacyjnych, nawroty choroby będą rzadsze, a plamy na skórze mniej widoczne. Jak więc zajmować się własną skórą, by łuszczyna nie była wielkim problemem?

Przede wszystkim podchodź spokojnie do samej choroby i nie próbuj w żaden sposób usuwać zmian na skórze. Niektórzy chorzy starają się zetrzeć lub zdrapać łuski, ale jest to bardzo zły pomysł. Nie tylko nie poprawisz wyglądu skóry, ale jeszcze zaostrzysz przebieg choroby. Z tego samego powodu warto chronić zmiany skórne przed innymi skaleczeniami. Jeśli uprawiasz sporty urazowe lub pracujesz w warunkach, które nadwyrężają Twoją skórę bądź szczególnie ostrożny.

O łuszczycy trzeba pamiętać podczas mycia i pielęgnacji ciała środkami chemicznymi. Ważne, by nie wysuszać skóry. Z tego powodu łuszczykom zaleca się raczej branie prysznica nic kąpiele we wannie. Zaraz po kąpieli warto sięgnąć po preparaty łagodzące podrażnienia. Poleca się tu m.in. kosmetyki z Morza Martwego. Podczas kąpieli uważaj, by nie podrażniać zmian. Z tego powodu lepiej nie używać gąbek czy szczotek do mycia.

Poza tym dobrze jest regularnie nawilżać skórę. Możesz do tego celu wykorzystać balsamy do ciała, wazelinę albo olejki. Dobrze jest wykonywać podobne czynności po kąpieli, jak i regularnie w ciągu dnia. Nie stosuj natomiast preparatów zawierających sztuczne barwniki, alkohol lub aromaty. Dotyczy to również perfum, które lepiej stosować na ubrania.